16
Eki

SSL Sertifikası ve SEO

SSL Sertifikasının SEO’ya Etkisi

Google yaptığı bir açıklamada interneti daha güvenli yapmak için çalıştıklarını ve güvenli internetin en önemli öncelik olduğunu belirtmişti. Google servislerini Arama, Gmail, Google Drive vb. otomatik olarak güvenli bir bağlantıya (https) yönlendirmekte.

SSL Sıralama Sinyali Olarak Kullanılıyor

Yapılan testlerde olumlu sonuçlar görüldü bu nedenle HTTPS’yi bir sıralama sinyali olarak kullanmaya başlıyoruz açıklaması yapıldı. Artık https sıralama sinyali olarak kullanılmakta.
Şimdilik, webmasterlere HTTPS’ye geçme zamanı verilirken , yalnızca% 1’den az global sorguyu etkileyen ve yüksek kaliteli içerik gibi diğer sinyallere göre daha az ağırlık taşıyan çok hafif bir sinyal . Ancak, zamanla, onu güçlendirebiliriz, çünkü tüm web sitesi sahiplerini, herkesi web’de güvende tutmak için HTTP’den HTTPS’ye geçmesini öneriyoruz. Google tarafından yapılan (SSL, SEO Rank) açıklamanın tam metni için tıklayınız: HTTPS as a ranking signal

SSL NEDİR? NE İŞE YARAR?
SSL açılımı Secure Sockets Layer Türkçesi Güvenli Giriş Katmanıdır. İsminde anlaşıldığı üzere sunucu ile istemci arasındaki iletişim şifrelenmiş güvenlikli giriş katmanı üzerinden yapılır. En belirgin kullanımı web sitesindeki veri alışverişi esnasında, server ile internet tarayıcısı arasındaki iletişimi şifrelenmesidir. Bu nedenle e-ticaret sitelerinde kredi kartı ile ödeme sayfalarında SSL bankalarca zorunlu tutulmuştur. SSL sertifikası olası kredi kartı bilgilerinin çalınma işlemini engeller ve koruma sağlar.

SSL sertifikası yüklü olan sitelerde 443 portu aktif olur. Bu sitelerde URL yapısı ise https:// şeklinde olur.

24
Eyl

WordPress Ücretsiz SSL Sertifikası

WordPress Hosting alana SSL sertifikası ücretsiz kampanyası başladı. SSL sertifikasının güvenlik alanındaki önemini hepimiz biliyoruz. Son dönemde Google’ın SSL sertifikası için yaptığı açıklama ise arama motoru sonuçlarında da etkili olduğunu gördük. Artık ssl sertifikası yüklü siteler arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkabilecek. SEO için yapılan çalışmalara ssl sertifikası da eklendi. SSL sertifikası olan siteler +1 değer daha kazanıyor.

ÜCRETSİZ SSL SERTİFİKASI

AKIN MEDYA‘nın yeni SSD sunucularından wordpress hosting alan kullanıcılara ücretsiz SSL sertifikası veriliyor. Kampanyaya katılmak için hosting siparişi verip ücretsiz ssl sertifikanızı alabilirsiniz.
WordPress SSD Hosting

WordPress Sitelerinizi SSD ve LiteSpeed Web Server ile kanatlandırın!